3

Biały śluz w ciąży

aga338:

Witam.

Jestem w 23 tygodniu ciąży. Od samego początku ciąży zaczęłam mi towarzyszyć biaława bezwonna wydzielina, pojawiająca się na majtkach. W ostatnich tygodniach jakby jej przybyło, jest rzadka, prawie jak woda, biaława i czuję od czasu do czasu, jak wydziela się z pochwy, sprawiając, że mam mokre majtki. Czasem to białe grudki, czasem jakby woda.

Czy to normalne w ciąży, czy też wymaga kontroli? Jakieś dwa tygodnie temu przechodziłam usg połówkowe, na którym stwierdzono, że wszystko w porządku, nie miałam jednak badania ogólnego w fotelu. Czy pośpiech z wizytą jest wskazany?

Proszę o poradę.

Odpowiedzi - Biały śluz w ciąży
Odpowiedź eksperta Lekarz Kalina Wysocka-Dubielecka
Witam!

Podczas ciąży śluz szyjkowy nieco zmienia swój charakter. Wygląda tak, jak go Pani opisuje. Jednak trochę niepokojące są grudki. Mogą być objawem grzybicy pochwy. Jeżeli jednak taki sam śluz występuje u Pani od początku ciąży, prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju. Podczas poprzednich badań lekarz zauważyłby niepokojące objawy.

Jeżeli nie wystąpią u Pani dolegliwości w obrębie pochwy (pieczenie, świąd, nasilenie grudkowej lub serowatej wydzieliny, brzydki zapach wydzieliny), nie ma konieczności przyspieszania wizyty u ginekologa. Jednak przy kolejnym spotkaniu z lekarzem powinna mu Pani powiedzieć o swoich wątpliwościach. Wówczas na pewno Panią zbada i oceni czy wydzielina ma niepokojący charakter.

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Hej. Od jaskigos czasu staram sie o dziecko z narzeczonym.I ostatnio strasznie leci mi śluz biały bezwonny,oprocz tego codziennie boli mnie głowa i złe sie czuje. dodam jeszcze ze ostatni okres trwał tylko 2 dni a zawsze miałam 4-5dni. czy to może być ciąża?? pozdrawiam

Potret użytkownika anonimowego

Hej! Mam 17 lat i bardzo duży problem z miesiączka której nie mam już od 5 miesięcy. Brałam tabletki antykoncepcyjne i potem jak przerwałam to okres pojawił się tylko (jakoś) miesiąc po odrzuceniu. Wizytę u ginekologa mam mieć wyznaczona dopiero za 2-3 miesięce.

Ostatnio tez pojawił mi się dziwny śluz o nie przyjemnym zapachu, bóle, i delikatne skurcze brzucha i ból piersi.
Około 2 miesięcy temu robiłam test i wyszedł negatywnie. W Polsce będę dopiero pod koniec lipca, a tutaj jak pisałam wcześniej muszę bardzo długo czekać na wizytę. Bardzo się denerwuje, czy to może być płód poza maciczny? wydaje mi się ze gdybym była w ciąży to by mi wyszło na pierwszym teście, poniewaz to juz jest bardzo duży upływ czasu .

Proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Biały śluz w ciąży