4

Ból brzucha podczas chodzenia w ciąży - czy to groźne?

jus.n.87:

Witam! Obecnie jestem w 22/23 t.c. i od paru dni doskwiera mi ból z prawej strony brzucha podczas chodzenia. Pojawia się on gdy wychodzę na dwór i idę np. do sklepu (ok. 300 m. w jedną stronę). W domu tak naprawdę robię wszystko i też sporo chodzę, m.in. po schodach, ale ból się wtedy nie pojawia (trasy, które pokonuję są dość krótkie).

Ból umiejscowiony jest z prawej strony, poniżej pępka, promieniuje na całą prawą stronę. Gdy usiądę lub się położę w miarę szybko mija. Wizytę u lekarza prowadzącego ciążę mam zaplanowaną na 22 września, nie wiem czy mam wcześniej udać się na wizytę czy poczekać (samo może minie). Pozdrawiam!

Odpowiedzi - Ból brzucha podczas chodzenia w ciąży - czy to groźne?
Odpowiedź eksperta Redakcja abcZdrowie.pl

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Bóle w brzucha w ciąży mają mieć różne podłoże. Mogą być związane np. z fizjologicznym powiększaniem się macicy, która może uciskać na inne narządy położone w pobliżu. Mogą też pojawić się bóle niezwiązane z ciążą, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia jelitowe, kolka nerkowa.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości radzimy skonsultować się z lekarzem specjalistą, gdyż nie powinno się lekceważyć żadnego bólu brucha podczas ciąży.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl


Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam, jestem w 19 tygodniu ciąży. Odczuwam silne bóle po prawej stronie które trwają minute do dwóch i mijają. Konsultowałam to z chirurgiem i wszystko jest dobrze. Ginekolog również nie widzi nic złego. Dziecko rozwija się prawidłowo. Zastanawiam się co powoduje te skurcze? Trwają od 3 dni w różnych odstępach czasu. Dziękuje!

Potret użytkownika anonimowego

witam:)
ja jestem w 34 tyg ciązy i podczas chodzenia bardzo boli mnie krocze zazywam luteine dopochwowo lecz zastanawiam sie czy takie bóle podczas chodzenia czy wstawania sa normalne w tym tygodniu ciązy? za odpowiedz dziekuje:)

Potret użytkownika anonimowego

jestem w 18 tygodniu ciąży i od samego początku mam bóle brzucha w ogolę nie mogę jeździć ani chodzić byłam dwa razy w szpitalu ale to nie przechodzi wręcz z czasem się nasila, brzuch staje się twardy i boli . czy to jest niebezpieczne dla ciąży?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Ból brzucha podczas chodzenia w ciąży - czy to groźne?