2

Co oznaczają mdłości, wymioty, kilka dni przed miesiaczką?

Riko10am:

Witam.

Dotąd miałam regularne miesiączki i nadal tak jest. Mam 23 lata, martwię się, ponieważ chodzi o to, iż przed okresem 3-4 do 5 dni mam mdłości, zawroty głowy, dreszcze (czuje, że momentami jest mi zimno- to mija po kilku minutach). Jednak od 4 miesięcy mam okropne mdłości przed miesiączką, czuje się strasznie, chce mi się wymiotować i czasami do tego dochodzi po czym mdłości nadal występują.

Okres mam 4-5 dni tak jak zawsze miałam. Bóle brzucha przed miesiączką nie występują. W trakcie miesiączki przez pierwsze 2dni boli mnie brzuch. Zapisałam się do ginekologa dopiero teraz, ponieważ myślałam, że to z czasem minie, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, mdłości się nasilają.

Za kilka dni idę do lekarza, jednak chciałabym wiedzieć już teraz co mogą oznaczać takie objawy? I czy jest szansa, żeby ostre mdłości nie powróciły? Bo czuje się zmęczona fizycznie i psychicznie przez te kilka dni do momentu miesiączki.

Odpowiedzi - Co oznaczają mdłości, wymioty, kilka dni przed miesiaczką?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nudności i wymioty są rzadziej występującymi objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Jest to bardzo prawdopodobne wyjaśnienie Pani dolegliwości. Dobrze, że wybiera się Pani na wizytę do ginekologa. Pomóc może Pani zmiana diety na bardziej lekkostrawną, ewentualnie preparaty witaminowe i/lub hormonalne- szczególnie, jeśli Pani dolegliwościom towarzyszą też inne, typowe dla tego zespołu (niepokój, drażliwość, bezsenność, depresja, zaburzenia koncentracji, uczucie zmęczenia...).

Pozdrawiam serdecznie!

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Dzień Dobry. Nie dawno urodziłam i zaczęłam mieć przed każdym okresem mdłości. Byłam u ginekologa gdyż po porodzie mam strasznie nieregularne miesiączki które trwają ok. 2 tygodni i odstęp jest także ok 2 tyg., teraz na razie biorę specjalne tabletki dopochwowe i doodbytowe oraz antybiotyk co 12h. Ostatnio jestem rozdrażniona mocno, wszystko mnie denerwuje. Po porodzie współżyłam już ale się zabezpieczałam, chodź raz się nie zabezpieczyłam ale jestem pewna, że nie mogę być w ciąży, ponieważ przy niezabezpieczeniu się brakowało jeszcze dużo do spuszczenia się mężczyzny więc tylko współżyliśmy chwilkę bez gumki, po stosunku za każdym razem w gumce dla mężczyzny brakowało także dużo do po wyciągnięciu do spuszczenia się i spuszczał się na zewnątrz w gumce, i uważam, że raczej nie powinno dojść do zapłodnienia. Co może to oznaczać, że przed każdym okresem mam mdłości? Oraz od 2 dni spać chce się mi więcej, chodź mogę się mylić co do tego z tym spaniem, gdyż mam małe dziecko trzy miesięczne, do którego też trzeba wstawać w nocy no ale nie wiem. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Co oznaczają mdłości, wymioty, kilka dni przed miesiaczką?
Pokrewne tematy