3

Co oznaczają skrzepy wydostające się wraz z krwią podczas miesiączki?

wiosenka:

Witam,

ponieważ nie mogłam dokończyć swojego wcześniejszego pytania (z powodów technicznych) ZA CO PRZEPRASZAM. Chciałabym zadać ostatnie pytanie.

Co mogą oznaczać skrzepy wydostające się wraz z krwią podczas miesiączki? Wyglądają jak takie małe kawałki mięsa. Czy to coś niepokojącego - jeśli miesiączki zwykle trwają 6 dni i nie są aż tak bardzo obfite - raczej normalne (czyli 2-3dni bardziej obfite a reszta to już umiarkowanie)?

Z góry za wszystkie odpowiedzi na moje pytania BARDZO DZIĘKUJĘ i pozdrawiam!

Odpowiedzi - Co oznaczają skrzepy wydostające się wraz z krwią podczas miesiączki?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam ponownie!

Skrzepy we krwi miesiączkowej zazwyczaj nie świadczą o żadnej patologii. Czasem towarzyszą miesiączkom bardzo obfitym- wtedy należy poszukiwać przyczyny tak dużego krwawienia (np. mięśniaków macicy).

Jeżeli jest Pani pod kontrolą ginekologa- a każda kobieta powinna być zbadana ginekologicznie przynajmniej raz do roku, najlepiej również ultrasonograficznie, nawet jeśli nie ma u niej żadnych niepokojących objawów ze strony dróg rodnych- to najpewniej nic złego się nie dzieje. Miesiączki ze skrzepami są nierzadko bardziej bolesne- wtedy konieczne bywa przyjmowanie leków przeciwbólowych.

Pozdrawiam serdecznie!

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam!
Mam pytanie.
Zażywam tabletki antykoncepcyjne i podczas stosunku z moim partnerem pękła nam prezerwatywa. Miesiączkę dostałam w odpowiednim czasie, ale mam wątpliwości że są to plamienia. Czy mogę być w ciąży?
Proszę o szybką odpowiedź!

Potret użytkownika anonimowego

Witam serdecznie, mam problem!
Ostatnią miesiączkę miałam 29 grudnia 2009 r., od 14 stycznia 2010 r. biorę tabletki, gdyż na usg pani doktor zauważyła liczne pęcherzyki. Stwierdziła u mnie pco, gdyż mam bardzo długie i nieregularne cykle. Od dnia 11 lutego, gdy nie dostałam po leku miesiączki, zaczęłam łykać przez 8 dni tabletki 4 tab na dobę. Po 7 dniach od ich łykania poszłam na usg dopochwowe, okazało się, że mam pęcherzyk dominujący 24 mm. Już wtedy miałam wysoką temperaturę, 8 dnia temperatura mi spadła i zaczęłam krwawic. Od razu odstawiłam tabletki. W takim razie skoro tabletki wywołały mi miesiączkę to czy mój pęcherzyk dominujący mógł nie pęknąć?
Zaznaczę, że w dniu wystąpienia krwawienia, wieczorem krwawienie zanikło i odbyłam stosunek seksualny z moim mężem, było dosyć mocno, ale po wszystkim sprawdziliśmy czy jest jakiś ślad po krwawieniu i nie było ani śladu. Myślałam, że to może krwawienie sródcykliczne, ale jednak nie, bo następnego dnia zaczęłam krwawić. W sumie krwawienie trwało 6 dni, ale podczas tego krwawienia zauważyłam, że są skrzepy wyglądające jak kawałki wątróbki, malusieńkie. Czy to mogla być przyczyna tego, że mój pęcherzyk pękł? Ja już miesiączki nie mam, dalej łykam tabletki, a brzuch mnie cały czas pobolewa. Co to może znaczyć? Czy mogłam zaciążyć podczas tego dnia kiedy zaczęłam krwawic? Czy może to skutek tabletek?
Proszę o odpowiedz na email, banbinka@wp.pl.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Co oznaczają skrzepy wydostające się wraz z krwią podczas miesiączki?
Pokrewne tematy