4

Czy można obliczyć, kiedy zaszłam w ciążę?

Palmira18:

Witam, mam pytanie: czy można obliczyć jakoś kiedy zaszłam w ciążę? Mąż ma wątpliwości, że to nie jego dziecko, twierdzi, że wie, kiedy mnie zapłodnił.Ja też z nikim innym nie spałam. Ostatnią miesiączkę miałam 15 lutego, trwała tydzień, jestem w 17 tygodniu ciąży, a termin mam na 22 listopada. Pozdrawiam.

Odpowiedzi - Czy można obliczyć, kiedy zaszłam w ciążę?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska
Witam! Owulacja ma miejsce ok. 14 dni przed końcem cyklu (czyli przed pierwszym dniem miesiączki). Komórka jajowa żyje 24 godziny - tyle czasu ma plemnik na dotarcie do niej i zapłodnienie. Znając długość swojego cyklu, może Pani więc bez problemu policzyć, kiedy mniej więcej nastąpiło jajeczkowanie. Nie podała Pani tej długości, tak więc nie jestem w stanie tego dla Pani zrobić. Przykładowo, jeśli Pani cykl trwał 28 dni, to do zapłodnienia doszło ok. 29 lutego. Czas trwania ciąży określamy na podstawie daty wystąpienia ostatniej miesiączki (ewentualnie modyfikujemy to po badaniu USG w pierwszym trymestrze). Pozdrawiam serdecznie!
Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Mam pytanie..bardzo prosze o odpowiedz.Urodzilam dziecko 24 maja,kiedy doszlo do zaplodnienia,czy mogla by mi Pani to obliczyc?Z gory dziekuje.

Potret użytkownika anonimowego

Bardzo prosze o pomoc ! Czy może mi jakis specjalista wyliczyc najprawdopodobniejsza date poczęcia mojej dzidzi ? Prosze o pomoc bo mam problem z moim ukochanym. Ostatni okres miałam 24.11.2011 r i trwał 7 dni. Dnia 14 lutego 2012 roku bylam u ginekologa który stwierdził u mnie 7-8tydzien ciąży i obliczył datę porodu na 22 wrzesnia 2012 roku. Bardzo prosze o podanie przyblizonej daty zajscia w ciąze... Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Potret użytkownika anonimowego

witam.... mam pytanie..... mialam okres 15.10.2013r. i trwal 3 dni..... teraz jestem w 7 tygodniu ciazy ..... czy mozna obliczyc kiedy dokladnie zaszlam w ciaze?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Czy można obliczyć, kiedy zaszłam w ciążę?