2

Czy to możliwe, że przed okresem boli jajnik?

asiulka0712:

Boli mnie lewy jajnik. Ostatnio przed okresem bolał mnie prawy. Więc czy to możliwe, że to zapowiedz zbliżania się jego? I jeśli to faktycznie od tego to,czy będą bolały na zmianę, czy może się zdarzyć, że ten sam przez kilka kolejnych cykli?

 

Odpowiedzi - Czy to możliwe, że przed okresem boli jajnik?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jajniki bolą typowo w okresie owulacji (ok. 2 tygodnie przed miesiączką). Ból owulacyjny jest zwykle niezbyt nasilony, może trwać do kilku godzin i pojawia się najczęściej z obu jajników na zmianę, gdyż jajeczkowanie występuje raz z jednego, raz z drugiego jajnika. Pani dolegliwości, występujące krótko przed miesiączką, spowodowane są najpewniej pociąganiem tzw. więzadeł obłych powiększonej, przekrwionej macicy, i raczej nie będą pojawiały się naprzemiennie, lecz zupełnie przypadkowo.

Pozdrawiam serdecznie!
 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam!
Spóźnia mi się okres 2 dni. Dziś bolą mnie jajniki. BARDZO unikam stosunku podczas dni płodnych (a podczas stosunku zawsze używamy prezerwatywy (nigdy nie pękła, zawsze byłą szczelna)) , jednak teraz wydziela mi się gęsty, biały płyn z pochwy, bolą mnie jajniki i dolna część pleców. Czy to mogą być objawy ciąży? Bardzo się denerwuje.
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam Martyna

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Czy to możliwe, że przed okresem boli jajnik?
Pokrewne tematy