2

Dlaczego tak dlugo plamie po okresie? Słabo dodatni test ciążowy

nowy71:

Mam 37 lat (kobieta) i po okresie (21 03 początek 26 03 koniec). Po 3 dniach zaczęłam plamić (brązowa wydzielina), czasami pojawia mi się krew aż do dnia dzisiejszego. Nie zażywam żadnych środków antykoncepcyjnych, ani żadnych lekarstw. Są dni, że mnie boli dół brzucha i jajnik.

Dwa tygodnie temu miałam robiony test ciążowy (mocz) był ujemny. Po tym teście lekarz powiedział, że to normalne, organizm się czyści. Ale nie dawało mi to spokoju, więc udałam się ponownie do ginekologa. Zrobiono nowy test ciążowy, co pokazało minimalnie tak. Pobrano mi krew i czekam na wyniki, ale jestem cały czas podenerwowana. Co to może być, ponieważ z mężem się zabezpieczamy.

Odpowiedzi - Dlaczego tak dlugo plamie po okresie? Słabo dodatni test ciążowy
Odpowiedź eksperta Lekarz Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Wszelkie plamienia miedzymiesiączkowe wymagają diagnostyki. W związku z tym, że wynik testu ciążowego wyszedł słabo dodatni należy się spodziewać, że w organizmie znajduje się tkanka wydzielająca hormon betaHCG - co zostanie zweryfikowane w wykonanym oznaczeniu z krwi.
Istnieje możliwość, że jest Pani we wczesnej ciąży, bądź, że wystąpił problem z implantacją i ta ciąża została utracona. Inną możliwością jest niestety ciąża pozamaciczna (najczęstszą lokalizacją jest lokalizacja jajowodowa, ale może być też szyjkowa lub jajnikowa. Bez dodatkowych badań nie da się tego stwierdzić. Równie dobrze może to być prawidłowa ciąża.
Plamienia międzymiesiączkowe mogą być jednak związane z wieloma różnymi przyczynami tj. uszkodzenie mechaniczne pochwy, stan zapalny i nadżerka szyjki macicy, mięśniaki macicy, rozrost endometrium, torbiele jajników, endometrioza, zaburzenia hormonalne i wiele innych. Bez dokładnego badania ginekologicznego, badania ultrasonograficznego narządu rodnego nie da się postawić rozpoznania.

Proponuję zaufać ginekologowi, który Panią prowadzi. Cierpliwie poczekać na wynik oznaczenia betaHCG z krwi i poddać się dalszej diagnostyce. Proszę być dobrej myśli.


 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam, mam 28 lat i jestem po dwóch operacjach usunięcia torbieli endometrialnych i usunięcia wodniaka jajowodu. Zatem prawą stronę mam nieczynna, został mi tylko mały jajnik z lewej strony i trzy miesiące na zajście w ciąże zanim torbiele zaczną atakować. Dodam, że jestem dwa tygodnie po operacji i po okresie (10-15), cały czas plamię. Czy zajdę w ciążę plamiąc w dni płodne? Proszę o jakąkolwiek podpowiedź, może jakieś tabletki?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Dlaczego tak dlugo plamie po okresie? Słabo dodatni test ciążowy