2

Kiedy powinno się pojawić bicie serca płodu?

Caterina:

Witam serdecznie.

Mam 30 lat, w zeszłym roku poroniłam w 8 tygodniu. Obecnie jestem w ciąży, ostatnią miesiączkę miałam 7 listopada. Po zrobieniu testu poszłam od razu do lekarza, który przepisał mi p**** i k*****. Pierwsze usg pokazało pęcherzyk ciążowy, kolejne pokazało pęcherzyk żółtkowy (21 grudnia) na kolejnej wizycie lekarz stwierdził, że jest większy niż poprzednio, ale powiedział, że już powinno być widać coś więcej. Szukał serduszka. Zrobił mi usg brzuszne i wewnątrz pochwowe na 2 różnych aparatach. Powiedział, że na około pęcherzyka ciążowego powinny się znajdować kolejne pęcherzyki, że najprawdopodobniej sytuacja z poronieniem się powtarza. Objawy ciążowe mam cały czas jest mi niedobrze, kręci mi się w głowie i nieustannie chce mi się spać. Piersi są bardzo wrażliwe na dotyk i są dużo większe niż normalnie.

Proszę mi powiedzieć, bo nie wiem już co ma myśleć, czy jest jakaś szansa, że usłyszę serduszko i co to za pęcherzyki, których nie ma? Na kolejną wizytę idę 3 stycznia.

Proszę o szybką odpowiedź, bo już odchodzę od zmysłów.

 

 

Odpowiedzi - Kiedy powinno się pojawić bicie serca płodu?
Odpowiedź eksperta Dr n.med. Anna Wilczyńska

Dzień dobry!

Na tym etapie ciąży powinno być już widoczne bicie serduszka, chyba że ciąża jest młodsza lub niestety nie rośnie prawidłowo.
Proszę kontynuować leczenie. Jeśli w kolejnym badaniu USG nie będzie widać serduszka można zrobić jeszcze 2 krotnie badanie USG co 2 dni by stwierdzić czy płód się rozwija. 
Objawy ciążowe mogą się utrzymywać nawet przy niepowodzeniu ciąży jeszcze przez kilka dni zanim hormony płciowe nie wrócą do poziomu sprzed ciąży.

Z poważaniem

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam mam pytanie
ostatnią miesieczke miallam 28.11.2011 u lekarza bylam 17.01.2012 5 ciaza bylam widoczna ale plodu jeszcze nie bylo lekarz byl zdziwiony kazal przyjsc za dwa tygodnie wiec bylam 31.01.2012 i dzidzia juz byla widoczna ale bicia serca ni bylo nie wiem co o tym myslec jestem bardzo zalamana boje sie ze juz nie bedzie tego serduszka lekarz kazal przyjsc za tydzien..... czy mam sie martwic czy jest wszystko ok

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Kiedy powinno się pojawić bicie serca płodu?