2

Krwawienie po miesiączce...

Truskawkowawiosnaaa:

Więc tak bardzo proszę o pomoc.

Miesiączkę mam regularnie od kilki lat, cykl trwa 28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 10-15.01, a później znowu dostałam krwawienia i jest one takie samo jak miesiączka 29 i krwawię do dziś, przy czym strasznie boli mnie brzuch.

Dodam, że kochałam się z chłopakiem co prawda bez zabezpieczenia, ale nie doszedł we mnie, akurat kochaliśmy się w moje dni płodne 24, 25 nawet nie myślę, aby była to ciąża, ponieważ to nie jest plamienie po zapłodnieniu, tylko normalnie krwawienie.

Proszę o jak najszybsze odpowiedzi, co to możne być? Czy to coś poważnego?

Odpowiedzi - Krwawienie po miesiączce...
Odpowiedź eksperta Lekarz Magdalena Kowalska

Witam!

Skrócenie cyklu miesiączkowego może się zdarzyć np. w cyklach bezowulacyjnych, w niewydolności ciałka żółtego lub przy skróceniu fazy folikularnej dojrzewania pęcherzyka jajnikowego. Źle o takich zaburzeniach myśli się, jeżeli takie skrócenie cyklu by się powtarzało.
Jeżeli przez tyle dni krwawienie nie ustępuje i towarzyszą mu ciągle bardzo silne bóle brzucha warto zgłosić się do ginekologa, by ocenić narząd rodny np. poprzez usg przezpochwowe. Krwawienie takie może również towarzyszyć poronieniu samoistnemu.
Podsumowując jest klika możliwych przyczyn takiego stanu i na podstawie tylko opisu, trudno podać jedną konkretną.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o fizjologii cyklu miesięcznego.

Serdecznie pozdrawiam!


 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam. Również mam podobny problem. W sierpniu 2tyg po okresie dostałam krwawienia, nie było to poronienie, lekarz przepisał mi lek na wyregulowanie okresu na 3miesiące. W styczniu okres miałam już regularnie. Jednak w lutym po okresie miałam jeszcze ósmego dnia krwawienie. Znów poszłam do lekarza, lekarz przepisał mi antykoncepcyjne na jeden miesiąc i lek na 3mies. Jednak w marcu okres dostałam trzeciego dnia marca. Wszystko było ok jednak dziś znów krwawię i to dość silnie, nie wiem już co robić, w czwartek muszę znów zacząć brać lek, nie wiem co robić. Czy zgłosić się do lekarza? Czy wybrać lek i przede wszystkim od czego te krwawienia? Powiem, że lekarz nie mógł mi zrobić cytologi, ale powiedział, że jest to przyczyna nieregularnych cykli, tylko że leki wcale mi nie pomagają. Proszę o pomoc.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Krwawienie po miesiączce...
Pokrewne tematy