2

Łożysko przodujące: Co to oznacza?

joaa:

Mam 23 lata od 2 lat starałam się z mężem o dziecko. Udało się obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży. Jednak trafiłam do szpitala z powodu bólu brzucha w okolicy nad łonowej. Zrobiono mi Usg, które wykazało łożysko na przedniej ścianie nisko usadowione pokrywa ujście wewnętrzne szyjki. Rozpoznanie łożysko przodujące (044.0). Ze szpitala wypisano mnie po 3 dniach pobytu z zaleceniem oszczędzającego trybu życia.

Mam więc kilka pytań. Czy to przodujące łożysko ma szanse podnieść się w tak młodej ciąży? Czy muszę ciągle leżeć, czy mogę choć na 30 min wyjść na spacer? Dodam, że od ciągłego leżenia plackiem mam okropne zawroty głowy! Bardzo proszę o bliższe informacje na temat mojego stanu!

Z góry serdecznie dziękuje!

 

Odpowiedzi - Łożysko przodujące: Co to oznacza?
Odpowiedź eksperta Dr n.med. Anna Wilczyńska

Dzień dobry!
Oczywiście w tak wczesnej ciąży nie mówimy jeszcze o łożysku tylko kosmówce. Może oczywiście z czasem kosmówka się przesunie wyżej wraz ze wzrostem macicy. Niestety na chwilę obecną każdy większy wysiłek nawet spacer może spowodować skurcze macicy i krwawienie, które może oznaczać odklejenie kosmówki na ujściem i utratę ciąży. Dlatego powinna Pani pozostawać w łóżku.
Z poważaniem.

 

Zadaj pytanie ekspertowi
zdjęcie użykownika konwalianka

witam, podczas usg wykonanego w 12 tygodniu ciąży, także rozpoznano u mnie łożysko przodujące oraz zalecono oszczędny tryb życia. Obecnie jestem w 21 tygodniu i na usg połówkowym okazało się, że łożysko nieco się przesunęło, jest nisko, aczkolwiek nie zastawia już ujścia szyjki macicy. Niestety mam skurcze, które zagrażają wcześniejszym porodem. Reasumując: łożysko (czy kosmówka na tym etapie) ma szanse się przesunąć, spokojnie czekaj na usg połówkowe. Stosuj się do zaleceń lekarza, wówczas być może unikniesz takich problemów jakie obecnie mnie dotykają.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Łożysko przodujące: Co to oznacza?
Pokrewne tematy