2

Nieregularne cykle miesiączkowe

zalamana2:

Witam mam pytanie.

Gdy miałam okres przez 5 miesięcy co 35 dni co 29, co 30, to teraz mam już trzeci cykl co 27, 26, a teraz dostałam na 22 dc. Nie wiem od czego to zależy, że tak mam. Czy coś jest nie tak, a staram się o drugie dziecko już 7 miesięcy i nie mogę zajść nie wiem.

Co jest z tym moim cyklem? Czemu mi się zmienił i od czego to zależy?

Proszę mi odpowiedzieć na moje pytanie i dziękuję z góry.

Odpowiedzi - Nieregularne cykle miesiączkowe
Odpowiedź eksperta Lekarz Magdalena Kowalska

Witam!

Takie nieznaczne nieregularności w cyklu miesiączkowym nie wymagają zazwyczaj dokładniejszej diagnostyki, jeżeli nie towarzyszą im inne, niepokojące objawy.  Również dopiero nieskuteczne próby zajścia w ciążę trwające rok czasu, obligują lekarza do prowadzenia diagnostyki w kierunku zaburzeń płodności.
Jednak w razie dalszych wątpliwości proponuję konsultację z ginekologiem, w celu kontrolnego badania ginekologicznego oraz ewentualnego badania usg przezpochwowego. W razie, gdy cykle będą w dalszym ciągu  występować co 22 dni, proponuję oznaczenie stężenia progesteronu, FSH i LH - przy obniżonym poziomie np. progesteronu można podejrzewać niewydolność ciałka żółtego, co by tłumaczyło trudności w zajściu w ciążę.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o wpływie relaksu na zwiększenie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.

Serdecznie pozdrawiam!

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Ja też miałam takie cykle, więc ciężko mi było określić dzień owulacji, kiedy się starałam. Ale lekarz doradził mi żebym sobie kupiła mikroskop owulacyjny. I pomogło :) Potem udało mi się zajść szybko.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Nieregularne cykle miesiączkowe