2

Plemniki - jak długo żyją w temperaturze pokojowej?

mausi:

Dzień dobry. Mam pytanie: ile czasu mogą przeżyć plemniki w temperaturze pokojowej? Czy na przykład po pół godz. są zdolne do zapłodnienia? Dziękuję.

Odpowiedzi - Plemniki - jak długo żyją w temperaturze pokojowej?
Odpowiedź eksperta Lekarz Kalina Wysocka-Dubielecka


Witam!

Czas przeżycia plemników zależy przede wszystkim od warunków środowiskowych , w których się znajdują. Pod wpływem nagłej zmiany temperatury (np. z temperatury ciała ludzkiego na pokojową) i przebywania w suchym środowisku mogą zginąć już po kilku minutach. Suche, niekorzystne środowisko to np. ręce, pościel, ubrania.

Jeżeli natomiast trafią do wilgotnego środowiska o stałej temperaturze (podobnego do dróg rodnych kobiety) ich żywotność może się utrzymywać przez wiele godzin (0,5-24 h).

Istotną kwestią w tym przypadku jest rónież jakość nasienia - im lepsza, tym dłuższe przeżycie plemników.

Z powodu wielu czynników wpływających na przeżycie plemników nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Powyższe dane należy odnieść do konkretnej sytuacji.

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Proszę o pomoc

Jakiś czas temu pieściliśmy się z moją nową dziewczyną i zaszła taka sytuacja:
Najpierw zrobiła mi ręką po czym na chwile przerwaliśmy, wyszedłem i poszedłem do łazienki 3 pokoje dalej, wziąłem husteczkę i wytarłem penisa z spermy. Jakiś czas później (10-15 minut) zaczeliśmy znowu i włożyłem jej palce w macice (palcówka). Boję się że na moich palcach mogło być troszkę zaschniętej spermy. ona jest dziewicą czy mogła zajść w ciąże? nawet jeżeli ręce były wytarte w koszulke, i inne ubranie przez ten czas? Po jakieś 40 min poszła pod prysznic.

Okres ma zwylke 12,13,14 a to było dnia 3.02 czy miała dni płodne?

Pozdrawiam

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Plemniki - jak długo żyją w temperaturze pokojowej?
Pokrewne tematy