2

Powikłania po konizacji + wyniki

izabela30o:

Witam :)

Mam pytanie odnośnie moich wyników? A więc tak...W zeszłym roku 14.10.09. miałam robioną cytologię i wyszedł mi wynik 3 z asc-h Cin 1 miałam bóle brzucha, stwierdzono obecność DNA wirusów HPV wysokiego ryzyka. Potem miałam jeszcze raz pobierany wymaz 14.12.09 i wyszedł 3B L-SIL i podejrzenie infekcji wirusowej. Dnia 27 .01.010.miałam przeprowadzoną biopsję szyjki macicy, łyżeczkowanie śluzówki kanału macicy. Teraz mam już Cin 2 i jestem po konizacji, a zabieg był 18.02.010. od dnia 18.02 .do 25.02.było ok. Leciał jakiś śluz i trochę plamiłam, a w dniu 27.02. miałam 2 dni krwotoku i się przeraziłam i zadzwoniłam do szpitala żeby się dowiedzieć czy jest to normalne i co się dowiedziałam, że tak, strupek się odkleja i to normalne.

Potem się jakoś unormowało, aż do dzisiejszego dnia 2.03. Wstałam rano i całą podpaskę miałam czerwoną do tego odczuwałam bóle jak na miesiączkę i mam do tej pory, a przewidzianą miesiączkę mam dostać 6.03.

Czy to może przyśpieszyć? I czy moje wyniki wskazują na komórki rakowe szyjki macicy?

Proszę o odpowiedź? Teraz czekam aż 3 tygodnie na odbiór wyników i się denerwuję co będzie dalej.:(

Odpowiedzi - Powikłania po konizacji + wyniki
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie, które Pani teraz obserwuje, to zapewne miesiączka. Sam zabieg nie powinien przyspieszyć jej wystąpienia, ale sądzę że można uznać, że pojawiła się ona mniej więcej w spodziewanym terminie.

Diagnoza co do natury zmian w szyjce macicy może być postawiona ostatecznie dopiero na podstawie badania histopatologicznego. Proszę się jednak nadmiernie nie denerwować. Wynik badania cytologicznego wskazuje, że zabieg został najpewniej wykonany w odpowiednim momencie- przed transformacją w tzw. raka in situ, czyli nienaciekającego= niewykraczającego poza obręb nabłonka szyjki macicy, a więc bez ryzyka przerzutów.

Pozdrawiam serdecznie!

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam :) Dziękuję za odpowiedź, trochę się uspokoiłam :) Dziś odebrałam wynik -wyszedł Cin 2 i zmiana neoplastyczna wieloogniskowa i dochodzi do obrzeży skrawków. Co to może znaczyć? Proszę mi powiedzieć jak mam zaobserwować czy strupek po zabiegu już całkowicie się odkleił? Kiedy mam udać się na kontrole ginekologiczną? Dziękuję i pozdrawiam

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Powikłania po konizacji + wyniki
Pokrewne tematy