3

Rozpulchniona szyjka macicy i biały śluz a ciąża

syrenka27:

Dzień dobry,

piszę do Pani, ponieważ od 2 miesięcy staramy się o dziecko. Pierwszy miesiąc to miesiąc, w którym nie prowadziłam żadnych obserwacji, nawet nie zaglądałam do kalendarzyka, ale w drugim miesiącu zaczęłam się bardzo interesować. Stosuję kalendarzyk, obserwuję swoje ciało, zmiany, które zachodzą w moim organizmie.

Tak więc jest to 24 cykl: szyjka macicy jest miękka, rozpulchniona, otwarta; śluz jest biały, lepki. Mam duży apetyt, nie bolą mnie piersi, co zawsze było objawem zbliżającej się miesiączki. W 22 cyklu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywny.

Mam w związku z powyższym pytanie - czy to są objawy, że jestem w ciąży, czy raczej nie?

Odpowiedzi - Rozpulchniona szyjka macicy i biały śluz a ciąża
Odpowiedź eksperta Redakcja abcZdrowie.pl


Witamy!

Objawy, które Pani podała są nieswoiste i na ich podstawie nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest Pani w ciąży.

Zmiany w części pochwowej szyjki macicy i ścianach pochwy pojawiają się w pierwszych 6-8 tygodniach ciąży, struktury te stają się purpurowe.

Test ciążowy należy wykonywać po ok. 2 tygodniach od stosunku, wówczas wynik jest bardziej wiarygodny.

Redakcja abcZdrowie.pl

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam kochalam sie z mezem we wszystkich dniach płodnych i wczesniej tez. Okres mam dostac 6 grudnia. Wczesniej nie planowalismy ciązy i nastąpily bardzo wczesne poronienia bo juz po 13 dniach spoznienia miesiaczki mimo pozytywnych testow i macicy rozpulchnionej pecherzyka lekarz nie widzial. Teraz sie staralismy i mam obawy. Teraz mam biały sluz w sumie bardzod duzo go szyjka jest twarda i bola mnie piersi. Czy to sa juz jakies objawy? Prosze o odpowiedz, I bola mnie jajniki.

zdjęcie użykownika foka100

Witam. Jestem po pierwszej inseminacji 7dni temu teraz biore luteine przez 10dni dzis 6ty dzien mam skurcze podbrzusza i klucie jajnikow dodam,ze inseminacja byla robiona na niepeknietym pecherzyku. Piersi mnie nie bola co oznaczaja te bole?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Rozpulchniona szyjka macicy i biały śluz a ciąża