2

Testy ciążowe negatywne, a okresu brak

villemo:

Okres spóźnia mi się 11 dni, test ciążowy robiłam 2 i 9 dnia, wyszły ujemne. Odczuwam ból w podbrzuszu, parę dni wcześniej czułam ból w okolicach jajników. Parę dni przed (ok. 4) i parę dni (ok. 5) po terminie spodziewanej miesiączki pojawiła się niewielka ilość brunatnej wydzieliny. Dodam, że współżyłam z zabezpieczeniem (prezerwatywa, nie zsunęła się ani nie pękła). Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?

Odpowiedzi - Testy ciążowe negatywne, a okresu brak
Odpowiedź eksperta Lekarz Łukasz Kowalski


Droga Pani!

W związku z podwójnie ujemnym wynikiem testu ciążowego płykowego, wykonanymi w odpowiednim czasie, ciążę należy wykluczyć.

Przyczyna opóźnienia miesiączki jest zapewne inna. Normalnie należałoby przyjąć postawę wyczekującą, w Pani przypadku jednak proponowałbym zgłosić się do ginekologa w celu zbadania. Związane jest to z niepokojącymi objawami, tj. plamienia pozamiesiączkowe i bóle podbrzusza. Przyczyną może być np. torbiel jajnika lub choroba w obrębie macicy, np. mięśniak. Tak czy inaczej, bez wizyty u ginekologa, badania i wykonania usg narządu rodnego nie odkryje się tego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

ja okresu powinnam dostac wczoraj ale go nie mam. dzis robilam test wyszedl negatywny. wspolzylam w dni plodne bez zabezpieczenia. dlaczego wynik negatywny? dodam ze bola mnie piersi i pobolewa brzuch.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Testy ciążowe negatywne, a okresu brak