2

Wynik testu jest negatywny. Dlaczego nie mam okresu?

myszka8_8:

Witam,

staramy się z mężem o dziecko. Mam cykl co 28 dni regularnie (miesiączka u mnie trwa 5 dni), ostatnią miesiączkę miałam 8.10.2010. Staraliśmy 22-24.10.2010. Kolejną miesiączkę powinnam dostać 5.11.2010, nie dostałam do dziś, robiłam test w dniu spodziewanej miesiączki, wyszedł negatywnie, dziś kolejny i wynik negatywny.

Mam większe piersi i kiedy je dotykam, to odczuwam niewielki ból (nigdy tak nie miałam) oraz odczuwam ból w dole pleców i co jakiś czas kłuje mnie w lewym jajniku.

Kiedy mogę się wybrać do lekarza i czemu testy ciągle pokazują wynik negatywny?

Odpowiedzi - Wynik testu jest negatywny. Dlaczego nie mam okresu?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska


Witam!

Jeżeli ma Pani poważne wątpliwości o możliwość ciąży, pomimo negatywnych wyników domowych testów (mogą dawać taki wynik w bardzo wczesnej ciąży, kiedy poziom hormonu beta HCG jest jeszcze bardzo niski), to proszę przeprowadzić badanie poziomu beta HCG z krwi.

Istnieje możliwość, że doszło do niewielkiego przesunięcia owulacji w czasie i miesiączka dopiero przyjdzie, przy czym może być wtedy nieco obfitsza niż zwykle i mogą jej towarzyszyć nasilone objawy, o których Pani pisze, że nigdy wcześniej ich nie odczuwała.

Takie jednorazowe zaburzenie hormonalne może się zdarzyć każdej zdrowej kobiecie, nie stanowiąc zagrożenia dla jej zdrowia czy płodności. Przy takim przesunięciu owulacji, w momencie zajścia w ciążę, ciąża ta będzie również później wykrywalna przez domowe testy ciążowe, co, mam nadzieję, jest Pani przypadkiem.

Pozdrawiam serdecznie!


 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam mam pytanie które nie daje mi spokoju.Miesiączka którą powinnam dostać spóźnia mi sie 2,5 miesiąca.Ok 2 tyg temu dostałam bólu podbrzusza który ustąpił,natomiast wczoraj bule powróciły,bolą mnie też piersi oraz sutki.Chciałam także dodać że robiłam test ciążowy miesiąc wcześniej i wyszedł negatywnie,jeżeli chodzi o moją miesiączkę zdarzało mi się że była nie regularna.W tej chwili wydaje mi się że za długo już czekam na miesiączke.Ostatni raz cztery lata temu kiedy miałam podobny przypadek z brakiem okresu okazało się że jestem w ciąży. Bardzo proszę o pomoc.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Wynik testu jest negatywny. Dlaczego nie mam okresu?