2

Ból i obrzmienie piersi, brak miesiączki- Czy mogę być w ciąży?

ktos1212:

Mam problem, który bardzo mnie martwi. Spóźnia mi się okres dodam, że ostatnia miesiączka była w lutym 2010r., gdzie w tamtym czasie współżyłam z moim partnerem, lecz z zabezpieczeniem, a po dzień dzisiejszy nie mam okresu. Moje piersi są obolałe, rosną wcześniej przed nadejściem okresu. Nigdy tak z piersiami nie miałam, ale występują bóle przedmiesiączkowe, tak jakby okres miał być, a go nie ma.

Czy to możliwe żebym była w ciąży? Jedno dziecko już mam, 3 letnie. Okres po ciąży miałam nie regularny, aż do ostatniej miesiączki tej w lutym. Nie myślałabym o ciąży, gdyby nie te objawy z piersiami.

Proszę o odpowiedź, czy jest to możliwe? Nie robiłam testu, czekam jeszcze kilka dni, ale zaczynam się tym martwić.

Odpowiedzi - Ból i obrzmienie piersi, brak miesiączki- Czy mogę być w ciąży?
Odpowiedź eksperta Lekarz Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Oczywiście mimo tego, że odbyty stosunek był z zabezpieczeniem istnieje zawsze ryzyko zajścia w ciążę. Nie pisze Pani jakiego rodzaju była to metoda antykoncepcyjna - w zależności od jej typu ryzyko to jest różne.
Tak czy inaczej podstawowym "domowym" sposobem sprawdzenia czy jest Pani w ciąży jest wykonanie testu ciążowego, zważywszy, że od stosunku minęło już dużo czasu jest to bardzo dobry moment na zrobienie tego. Jeśli test wyjdzie negatywny praktycznie wykluczy to ciążę, a opisywany ból piersi jest spowodowany czymś innym.

Myślę, że dobrze byłoby zgłosić się do lekarza ginekologa w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniej diagnostyki. Zwłaszcza, że opisuje Pani, że ma nieregularne cykle. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Mam problem, który mnie martwi. Ostatnią miesiączkę miałam 19 marca, która przypominała raczej plamienie niż normalne krwawienie. Od tamtej pory nie dostałam miesiączki, mam dziwne kłucia w jajnikach i silniejsze białe upławy. Współżyłam bez zabezpieczenia czy to może być ciąża? Mam 30 lat i zawsze miałam problemy z miesiączkowaniem, leczyłam się wcześniej i regulowały mi się miesiączki, a teraz znowu coś nie tak. Pierwszy okres dostałam w wieku 18 lat.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Ból i obrzmienie piersi, brak miesiączki- Czy mogę być w ciąży?