2

Czy mogłam zajść w ciążę po stosunku w 17 dniu cyklu?

mrowka:

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę?  Miesiączkę miałam 5.02.2010. a kochałam się 22.02.2010 i był to stosunek przerywany. Miesiączkę mam co 28 dni .

Odpowiedzi - Czy mogłam zajść w ciążę po stosunku w 17 dniu cyklu?
Odpowiedź eksperta Lekarz Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Oczywiście istnieje szansa, że zaszła Pani w ciąże w tej sytuacji, choć jeśli ma Pani regularne cykle miesięczne, to do stosunku zapewne doszło już w dzień niepłodny. Rozumiem, że spóźnia się Pani miesiączka, tak więc mogło być odwrotnie. Nie da się określić jednoznacznie czy szansa na zajście w ciąże była duża czy mała.
Tak czy inaczej proponuję wykonanie testu ciążowego płytkowego, dostępnego w każdej aptece. W przypadku wyniku dodatniego należy zgłosić się do ginekologa w celu zbadania i postawienia rozpoznania.

Jednocześnie zachęcam do lektury artykułów o testach ciążowych i objawach ciąży, a także innych opublikowanych na łamach naszego portalu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.


 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam serdecznie, mam 32 lata. Od ok. roku moje miesiączki są bardzo skąpe i trwają 1 lub 2 dni, a później mam delikatne plamienia. Mój cykl też się waha, czasami 22, 26, 28, 32, przed krwawieniem mam nudności, wymioty i bóle głowy. Co się dzieje z moim organizmem? Zrobiłam badania wyszły mi MPV poniżej normy i hematokryty? I czy mogę zajść w ciążę w pierwszym dniu miesiączki? Jak mam obliczać teraz dni płodne, jeżeli mój organizm płata takie figle? Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Czy mogłam zajść w ciążę po stosunku w 17 dniu cyklu?