4

Ile czasu żyje plemnik?

użytkownik anonimowy

Witam, mam pytanie.

Ile czasu potrzebuje plemnik, aby przedostać się z pochwy po wytrysku do narządów rodnych. Kochałam się z chłopakiem w dniach płodnych bez zabezpieczenia i on skończył we mnie, ale przysnęliśmy. Po 2-3 godzinach dopiero się umyłam, dokładnie razem z pochwą.

Czy mogło dojść w tym czasie do zapłodnienia? Nie wiem co robić? Proszę o pomoc.

Jak szybko przedostaje się plemnik z pochwy do narządów?

Odpowiedzi - Ile czasu żyje plemnik?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam serdecznie!

Irygacja pochwy, nawet przeprowadzona tuż po stosunku, nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną. Opóźnienie płukania zwiększa szansę zapłodnienia. Plemniki poruszają się z prędkością ok. 0,1 mm/s, żyją w drogach rodnych kobiety do siedmiu dni. Jeżeli była Pani w czasie stosunku w okresie płodnym to mogło dojść do zapłodnienia. W razie spóźniania się miesiączki radzę przeprowadzić test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!
Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

10 lipca po południu dostałam miesiączki (która trwa u mnie 5 dni) średnio mój cykl ostatnio wynosił 24 dni - kochaliśmy się z mężem 17 lipca i obawiam się że w chwili zapomnienia mogło dojść do zapłodnienia a mamy już dzieci ... ale tak dla pewności mam pytanie na ile procent to mogło się zakończyć ciążą PROSZĘ o szybką odpowiedź.

Potret użytkownika anonimowego

witam mam pytanko ile dni zyja plemniki ? kochalismy sie wczoraj(dzien nie plodny) dzis beda juz dni plodne czy jest mozliwe zajscia w ciaze?? bardzo bym chciala wiec pytam:) pozdrawiam

Potret użytkownika anonimowego

w zależności od źródła 24 godziny (Embriologia lekarska), 7 dni (Histologia, Sawicki), lub 2-3 tygodnie (Bochenek tII), przy czym warto wspomnieć iż zdolność do zapłodnienia utrzymuje się przez 2-3 dni

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Ile czasu żyje plemnik?