6

Jak odczytać wynik badania HCG-beta ilościowo?

gabig:

Witam!

Odebrałam właśnie wynik badania HCG-beta, na którym pisze 44215,00 mlU/ml. Niestety nic mi to nie mówi, a chciałabym wiedzieć dokładnie w którym tyg. ciąży jestem.

Dziękuję Gabi

Odpowiedzi - Jak odczytać wynik badania HCG-beta ilościowo?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam!

Poziom hormonu bHCG, o którym Pani pisze, wskazuje, że Pani ciążą trwa już co najmniej 5 tygodni (licząc od daty ostatniej miesiączki). Nie sposób jednak ocenić jak długo dokładnie na tej podstawie. Poziom taki może bowiem się utrzymywać od szóstego tygodnia ciąży do samego rozwiązania. Należy pamiętać, że normy poziomu hormonu bHCG dla kolejnych tygodni ciąży są bardzo szerokie. Precyzyjniej wiek ciąży ocenić można zapamiętując datę ostatniej miesiączki. Najlepiej zaś powierzyć to lekarzowi, który wykona pierwsze badanie USG płodu.

Pozdrawiam serdecznie!


 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

witam,
odebralam wlasnie wynik HCG-beta i wynosi 49210 ostatnia @ mialam 24.04.2011 prosze mi pomoc ktory to jest tydzien?? moj lekarz liczy od owulacji a ja od 1-go dnia ostatniej miesiaczki

Potret użytkownika anonimowego

Witam.

dzisiaj odebrałąm test HCG i wynik wynosi 75326,00 chciałabym sie dowiedziec w kturym tygodniu ciazy jestem?
Prosze o pomoc

Potret użytkownika anonimowego

witam,

Półtora tygodnia temu miałam krwawienie, lekarz powiedział że na USG nie widać nic za dobrze z powodu krwawienia, ale że to RACZEJ poronienie. Dziś odebrałam wynik bHCG i wynosi 169,5 a jest to 5-6 tydzień od ostatniej miesiączki. Czy nie wszystko się oczyściło o trzeba będzie łyżeczkować. Bardzo chcę mieć dziecko, boję się zabiegu. Proszę napisać. Do lekarza idę w czwartek- piątek, na NFZ nie chcą mnie przyjąć nawet w tym kwartale :( przez ten nasz system moje maleństwo straciło życie.

Potret użytkownika anonimowego

witam.mam pytanie:moj poziom hcg wynosi 7156,80.to znaczy ze jestem w ciazy?jesli tak to ktory tydzien?prosze o szybka odpowiedz

Potret użytkownika anonimowego

Witam, dzisiaj odebrałam wynik HCG - beta ilościowo; Wynik jest następujący : 1474 mIU/ml. Proszę mi powiedzieć, czy jestem w ciąży??

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Jak odczytać wynik badania HCG-beta ilościowo?