7

Jakie mogą być przyczyny tak dużego opóźnienia się okresu?

kingus902:

Dzień dobry.

Mam 19 lat. 17 grudnia powinnam dostać okres, dzisiaj jest 9 stycznia, a ja nadal go nie mam. Początkowo myślałam, że jestem w ciąży ponieważ nie stosuję ze swoim chłopakiem żadnego zabezpieczenia i miałam też typowe objawy. Bolesność piersi, mdłości, senność. Pierwszy test zrobiłam 18 grudnia, wyszedł negatywny. Kolejny 23 również negatywny, oraz trzeci 4 stycznia -ten sam wynik. Więc wykluczyłam prawdopodobieństwo ciąży. Nie wiedzieć czemu ciągle mam bardzo wzdęty brzuch oraz doszły do tego delikatne bóle, coś jak ukłucia w okolicach jajników.

Bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo się martwię. Z góry dziękuję.

Odpowiedzi - Jakie mogą być przyczyny tak dużego opóźnienia się okresu?
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam!

Dla całkowitego upewnienia się, że to nie ciąża, proponuję wykonać test z krwi (badanie stężenia betaHCG; wynik powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę). Czasem miesiączka ma prawo nie pojawić się u zdrowej kobiety i nie świadczy to o żadnej chorobie (mniej więcej raz w roku). Jeśli jednak ciąża zostanie ostatecznie wykluczona (przy pomocy wspomnianego wyżej badania), a krwawienie nadal nie będzie się pojawiać w przyszłym miesiącu, radzę udać się do ginekologa. Najpewniej konieczne będą badania hormonalne w kierunku najczęstszych zaburzeń hormonalnych, tj. hiperprolaktynemia.

Pozdrawiam serdecznie!
Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Witam, również mam 19 lat i już prawie 70 dni nie mam okresu, nie ma żadnych specyficznych zmian w moim wyglądzie czy zachowaniu. Jedynie mam nabrzmiały brzuch i większy apetyt. Jednak obawiam się, iż jest to skutek choroby, gdyż 2 lata temu miałam bardzo bolesne miesiączki, trwały one ok. 1 roku. Objawy owych krwawień to: bóle głowy, wymioty, omdlenia, słabość, wahania temperatur, itp... Udałam się do ginekologa, jednak nie zostałam zbadana. Przepisał mi pewne tabletki, brałam je przez okres 3 miesięcy, jednak było jeszcze gorzej, kolejny specjalista zapisał mi tabletki antykoncepcyjne, po których bóle ustały. Mimo 2 wizyt nie zostałam zbadana, bardzo się obawiam tego. Nie wykluczam ciąży. Proszę o radę specjalisty, czym to może być spowodowane. Z góry dziękuję.

Potret użytkownika anonimowego

Hej, mam lat 17. 2 miesiące temu współżyłam ostatni raz z moim chłopakiem. Po naszym stosunku 2 dni po dostałam okres, teraz w tym miesiącu nie dostałam go, choć powinnam dostać go 15. Od 2 dni boli mnie strasznie brzuch, tak jakbym miała dostać okres, lecz go nie dostaję. Jestem też bardzo zmęczona i cały czas bym spała, nie bolą mnie piersi ani nie mam na nic ochoty. Jeżeli chodzi o jedzenie, ale czy wymienione przeze mnie wyżej wymienione rzeczy to objawy ciąży?
PROSZĘ O PILNY KONTAKT.

Potret użytkownika anonimowego

Mam 19 lat. Dwa tygodnie temu oddawałam po raz pierwszy 450 ml krwi. Powinnam teraz dostać okres, ale nie mam żadnych objawów. Nie bolą mnie piersi ani brzuch. Czy to może być spowodowane tym pobieraniem krwi?

Potret użytkownika anonimowego

Mam 19 lat. Od 4 dni spóźnia mi się okres. Współżyje z moim chłopakiem ale zawsze się zabezpieczamy i nigdy nie doszło do wytrysku we mnie, tylko na zewnątrz w prezerwatywę. Dodam, ze w ost miesiącu brałam tabletki. Czy to może być powodem opóźnienia miesiączki?

Potret użytkownika anonimowego

Mam 19 lat i od ok 1.5 roku mam nie regularny okres spóżnia sie raz miesiac raz dwa i tak na przemian. Czego to powod? Proszę o radę specjalisty, czym to może być spowodowane.

Potret użytkownika anonimowego

Spoznia mi sie okres 16 dni, robilaz ostatnio test i wyszedl mi negatywnie:-(((( sama nie wie jaka moze byc przyczyna opoznienia sie okresu???

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Jakie mogą być przyczyny tak dużego opóźnienia się okresu?