1

Plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych: co się dzieje?

KasiaW79:

11 lutego odstawiłam po dłuższym okresie tabletki. 15 lutego dostałam miesiączkę, która skończyła sięw sobotę 19 lutego, po czym krwawienie wróciło w poniedziałek. Potem wtorek, środa bez i w czwartek znowu plamienie takie brązowe. Nigdy wcześniej nie miałam podobnej sytuacji mimo tego, że odstawiałam już tabletki. Mieszkam w UK i tutaj wizyta w ginekologa graniczy z cudem. Czy może mi Pan pomóc? Pozdrawiam, Kasia

Odpowiedzi - Plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych: co się dzieje?
Odpowiedź eksperta Redakcja abcZdrowie.pl

Witamy serdecznie!

Jednym z objawów odstawienia doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą być dodatkowe plamienia o różnym charakterze. Jest to związane z regulacją gospodarki hormonalnej organizmu. Mogą również występować nieregularne cykle. Taki stan może utrzymywać się nawet do pół roku od odstawienia. Nie można oczywiście wykluczyć chorobowego pochodzenia problemu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłaby jednak wizyta u lekarza specjalisty ginekologa.

Zadaj pytanie ekspertowi

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych: co się dzieje?