2

Przedłużająca się miesiączka z brązowym plamieniem

pechowa123:

Witam, mam taki problem.

Współżyję z chłopakiem bez zabezpieczenia, jeszcze niedawno miałam nieregularne miesiączki, ale ostatnie trzy były idealnie w terminie, za to ostatnia zaczęła się po terminie jeden dzień i trwa już 8 dzień z tym, że jest to brązowe plamienie, a czasami wręcz takie brązowe gluty (przepraszam za wyrażenie, nie wiem jak to opisać). Pierwszy raz zdarza mi się coś takiego.

Od mniej więcej 2 tyg mam duże, obolałe piersi. Czy to możliwe żeby to była ciąża? Czy podobne objawy występują przy jakiejś chorobie? Bardzo proszę o odpowiedź. Wiem, że i tak nie obejdzie się bez wizyty i lekarza ale na razie niestety nie mam takiej możliwości.

Z góry dziękuję.

Odpowiedzi - Przedłużająca się miesiączka z brązowym plamieniem
Odpowiedź eksperta Lekarz Aneta Zwierzchowska

Witam.

Może Pani spokojnie wykonać test ciążowy z moczu. W razie wyniku negatywnego (który może być w tak wczesnym okresie ewentualnej ciąży fałszywy), może Pani wykonać test z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi, do zrobienia w prawie każdej przychodni). Ten drugi jest czulszy, daje wynik pozytywny już po 7-8 dniach od zapłodnienia. Nie jest wykluczone, że plamienie i bolesność piersi zapowiadają dopiero właściwą miesiączkę, opóźnioną i poprzedzoną plamieniami z powodu jakiegoś zaburzenia hormonalnego. Biorąc jednak po uwagę, że dotąd miesiączkowała Pani regularnie oraz że współżyje Pani bez antykoncepcji, w pierwszej kolejności należy rzeczywiście brać pod uwagę ciążę.

Pozdrawiam!

 

Zadaj pytanie ekspertowi
Potret użytkownika anonimowego

Plamienie trwało 10 dni. Później przez kolejne 10 dni miałam krew czasami z upławami i teraz już 4 dzień mam same upławy, dziwne zero krwi czasem brązowe plamki. Około 14 dnia tego wszystkiego byłam u ginekologa, który powiedział, że jest to normalne i przepisał mi leki antykoncepcyjne bez żadnych badań, niczego. Czy to faktycznie normalne? Bo wydaje mi się, że nie i jest to strasznie męczące.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
Rozwiąż działanie i podaj wynik.
Kolejne pytania Przedłużająca się miesiączka z brązowym plamieniem